• 1399/06/30 - 09:10
  • - تعداد بازدید: 714
  • - تعداد بازدیدکننده: 39
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون عمرانی و امور زیربنایی شهرداری بندرعباس:

هیچ پروژه ای را بدون مناقصه شروع نخواهیم کرد/ گاز کشی دلیل تعدد حفاری در سطح شهر بندرعباس

معاون عمران و امور زیربنایی با اشاره به حفاری های متعدد کوچه و خیابان های شهر بیان کرد: در رابطه با حفاری های متعدد در سطح شهر توسط دستگاه های اجرایی باید گفت در سال های اخیر بحث گازکشی استان مطرح شده است که مجوزهای لازم نیز از شهرداری گرفته شده تا بتواند اعتبارهای لازم را اخذ کند.

معاون عمران و امور زیربنایی با اشاره به حفاری های متعدد کوچه و خیابان های شهر بیان کرد: در رابطه با حفاری های متعدد در سطح شهر توسط دستگاه های اجرایی باید گفت در سال های اخیر بحث گازکشی استان مطرح شده است که مجوزهای لازم نیز از شهرداری گرفته شده تا بتواند اعتبارهای لازم را اخذ کند.


به گزارش روابط عمومی معاونت عمرانی و امور زیربنایی شهرداری بندرعباس، حسین بازماندگان گفت: در شهرداری مناطق هیچ مناقصه محدودی انجام نمی دهیم و همه مناقصات عمومی هستند و همچنین هیچ پروژه ای را نیز بدون مناقصه شروع نخواهیم کرد.

بازماندگان در ادامه افزود: قبول داریم که فشارهایی از جهت عمرانی به شهروندان وارد می شود اما باید این فشارها را تحمل کرد تا آینده خوبی در زمینه گاز داشته باشیم. ترمیم نوار حفاری در قرارداد شهرداری است و با ۵ پیمانکار قراردادهایی بالغ بر ۷ میلیارد تومان منعقد شده است که شروع کار آن با وقفه همراه بود و نارضایتی هایی به وجود آمد که سعی کردیم با اضافه کردن پیمانکار این فاصله زمانی بین حفاری و ترمیم نوار حفاری را کمتر کنیم.

وی تصریح کرد: اگر به سمت مدیریت جامع شهری برویم مشکلات به حداقل خود می رسند. غیر از مشاور و نظارت دستگاه های حفار، نواحی و مناطق و معاونت عمرانی برای هر قسمت حفاری ناظر مشخص کرده ایم. تمام موارد فنی و ترافیکی را از دستگاه های حفار می خواهیم چرا که این حفاری ها خود را در بارندگی ها نشان خواهند داد.

 معاون  عمرانی و امور زیربنایی شهرداری بندرعباس در ادامه اظهار کرد: در زمینه پروژه‌های عمرانی شهرداری بندرعباس۵۰۰ میلیارد تومان قرارداد باز داریم. تقاطع غیر هم سطح قدس، بلوار ۴۵ متری پردیس و پل روبروی خور شیلات (شهدای نایبند)، ساختمان منطقه یک، بلوار ساحلی، سالن ورزشی یاسمین، فاز اول و دوم بلوار ساحلی شرقی، تقاطع غیر هم سطح پیامبر اعظم، تقاطع مهرگان، کتابخانه پارک دباغیان، ساختمان معاونت های شهرداری، زیرسازی و آسفالت منطقه یک و دو، کانال دفع آب میدان ۱۲ فروردین،  از جمله این پروژه هاست که بسیاری از آن ها قبل از پایان سال ۹۹ به بهره برداری می رسند.

وی افزود: در خصوص نقاط آبگیر در دو ماه گذشته در هر منطقه ۳ تا ۴ نقطه بحرانی را رصد کرده و نقشه هایی نیز تهیه شد و به مناطق ارسال کردیم، بررسی نقاط آبگیر در بلوار ناصر، خور کشاورز، خیابان دانشمند، محدوده اقواف، محله مینابی ها، انتهای آزادگان و ... انجام شده و در مرحله مناقصه و اجرا هستند.

بازماندگان خاطرنشان کرد: متاسفانه در زمان ورود پیمانکاران پروژه بازار بزرگ بندرعباس، بازاریان با ما همکاری نکردند و اجازه ورود ندادند. این قرارداد مشمول ماده ۴۸ و در جلسه ای موضوع کل بازار مطرح شد که اگر بازاریان آمادگی همکاری داشته باشند، می توانیم در خصوص جذب سرمایه گذار اقداماتی انجام دهیم.

وی تصریح کرد: در مناطق هیچ مناقصه محدودی انجام نمی دهیم و همه مناقصات عمومی هستند. هیچ پروژه ای را نیز بدون مناقصه شروع نخواهیم کرد.

بازماندگان در پایان افزود: باید پروژه هایی که آغاز شده اند به پایان برسانیم و همه دستگاه های مربوطه باید با ما همکاری لازم را داشته باشند.

  • گروه خبری : خبر,اقتصادی,سیاسی,فرهنگی ,ورزشی,اجتماعی,گوناگون
  • کد خبر : 10701
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید